Ana Sayfa  Please Click for English

 

Game Try

Bu konvansiyon, açış majör rengine Cevapçının basit desteğinden sonra, Açıcı tarafından uygulanır. Açıcının manş denemesi yapabilmesi için, Cevapçının 8-9 onör puanının manşa yetiyor durumda olması gerekir.  

Bu uygulama iki türlü yapılabilir; birincisi majör rengi 3 seviyesine yükselterek, ikincisi bir başka renkte yardım isteyerek. Eğer diğer renklerde yardıma ihtiyacı yoksa, o zaman Açıcı majörü 3 seviyesine yükseltip, Cevapçının minimum olmayan puanıyla manş ilan etmesini bekler. Cevapçı minimum puan ve zayıf destekle pas geçecektir, ancak minimumda değilse ve koz desteği kötü değilse, manş ilan edecektir.

Eğer Açıcının diğer bir renkte yardıma ihtiyacı varsa, o rengi deklare eder. Bu renk değişikliği, şlem arayışı anlamına gelmez, çünkü 1 seviyesinde renk açışa basit destek cevabı alındığı zaman, zaten şlem olasılığı yok demektir. Cevapçı minimumda ise, 3 seviyesinde açış rengine döner. Minimumda değilse, ve ikinci renkte bir keseri varsa, manş ilan edebilir. Minimumda olmayıp, ikinci renkte değil, ama diğer bir renkte bir değeri varsa, 3 seviyesinde o rengi deklare edebilir. Bu durumda karar vermek, Açıcıya düşer.